Z dniem 01.03.2015 sklep został przeniesiony.
W sprawie zamówień prosimy o kontakt:

tel.: 14 307 03 35 lub 605 242 408
mail: j.wojciechowski@szarkowicz.pl

Materace piankowe – termoelastyczne

materace z pianki termoelastycznej

PIANKA WYSOKOPLASTYCZNA

materac termoelastyczny tarnów

To pianka termoelastyczna, pianka z pamięcią lub tzw. pianka leniwa. Reaguje najpierw na nacisk, jakie nasze ciało wywiera na materac, następnie reaguje na temperaturę. Najbardziej mięknie w miejscu, gdzie temperatura jest najwyższa, co

pozwala przyjąć optymalną pozycję odpoczynku. Trzeba jednak pamiętać, że ten proces musi chwilę trwać.
W chłodnym pomieszczeniu materace te mogą wydawać się twarde, ale gdy się na nim położymy parametry pianki zmieniają się i materac zaczyna dopasowywać się do naszego ciała.

MATERACE PIANKOWE – zalety
Te materace szczególnie są polecane dla osób z problemami kręgosłupa – wykazują najlepsze dopasowanie do ciała, stanowiąc w ten sposób optymalne podparcie dla kręgów. Materac piankowy pozwala, by nasz kręgosłup miał możliwość ułożenia, które jest dla niego fizjologicznie i ortopedycznie poprawne np. materac VISCO SF + CONTACT SILVER

materac termoelastyczny tarnów

zbudowany z pianki „Visco Contakt” – pianka z pamięcią i 10-cio centymetrowej pianki leniwej posiada właściwości rehabilitacyjne, zalecany jest też w profilaktyce odleżynowej. Materace piankowe stwarzają warunki idealne dla rozluźnienia naszych mięśni, wpływają też na prawidłową cyrkulację krwi zapobiegając nocnemu drętwieniu nóg, po odkształceniu się wracają do pierwotnego położenia – są elastyczne. Konturowo wycięte kanaliki zwiększają przepływ powietrza. Pokrowiec można prać w 60*C.Materace VISCO SF+CONTACT CLASSIC i materac MEDICAL mają podwójny pokrowiec wykonany z bawełny, poliestru + poliamydu, dzięki czemu jest on delikatny i przyjemny, a zarazem bardzo wytrzymały, materace ERGO TOUCH i VISCO SF+CONTACT GOLD PLUS zawierają dodatkowo pokrowiec pikowany obustronnie włóknem klimatyzującym badania wykazują, że dzięki swym właściwościom materace termoelastyczne zmniejszają nawet o 80% konieczność zmiany pozycji na wygodniejszą, wpływając w ten sposób na brak tzw. porannego zmęczenia.

materac termoelastyczny tarnów

Warto też wspomnieć, że niektórzy ludzie nie od razu mogą docenić pozytywne właściwości materaca piankowego, ponieważ gorszy komfort snu i stres powodują u nich tak silne napięcia mięśni, że potrzebują ok. dwa tygodnie na przyzwyczajenie do nowych warunków spania.

Jako ciekawostkę pragniemy wspomnieć, ze naukowcy ze Stanów Zjednoczonych zakłócając sen badanym osobom odkryli, że osoby te odczuwały wzrost apetytu i przybierały na wadze 1 funt dziennie. Trwają badania nad bezpośrednim związkiem tego zjawiska i gospodarką hormonalną. Kto wie, być może już niedługo dietetycy obok tygodniowego menu, będą nam zapisywali komfortowy materac jako skuteczny środek dietetyczny :)

 

Aktualne promocje

Najnowsze wyprzedaże